Uncategorized

1-4 Şubat 2024 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası

1-4 Şubat 2024 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, büyük bir katılımla düzenlenmiş ve toplamda 2700 sporcuyu ağırlamıştır. Bu etkinlikte başarılı olan sporcularımız ve elde ettikleri dereceler şu şekildedir:

Grubunda 122 kişinin yer aldığı ve son iki yılın finalisti olan sporcumuz Azra Meliha Dargın, 2013 bayan kata dalında yaptığı 7 maç sonucunda tüm rakiplerini mağlup ederek altın madalyaya ulaşmış ve Türkiye şampiyonu olma başarısını göstermiştir.

Diğer bir sporcumuz Faruk Saymaz ise 2012 47kg. Kumite dalında çıktığı 5 maçı kazanarak finale yükselmiş, ancak final maçında şanssızca verilen 1 puan sonucunda Türkiye ikincisi olmuştur.

2011 kata dalında yarışan sporcumuz Muhammet Diyar Dargın ise 4. turda tahlihsiz bir yenilgiye uğrayarak final şansını kaybetmiş, ancak rakibinin finale çıkmasıyla repesaj maçlarına katılmış ve yaptığı son iki maçı kazanarak Türkiye 3.’sü olmayı başarmıştır.

Sporcularımız Azra Meliha Dargın ve Faruk Saymaz, elde ettikleri bu başarılarla 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Romanya’da düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi ve kulübümüzü temsil edeceklerdir.

Küçük bedenleriyle büyük işlere imza atan karatecilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz:

Azra Meliha Dargın: 2013 bayan kata 🥇
Faruk Saymaz: 2012 47kg. kumite 🥈
Muhammet Diyar Dargın: 2011 kata 🥉

Pin It on Pinterest